poszewki na poduszki

Jak dobrać dodatki do modnego salonu?


Osoby urządzające modne salony często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób podkreślić unikalny charakter aranżacji. Warto wiedzieć, że szczególnie duży wpływ na efekt końcowy będzie miał dobór wyposażenia i dodatków. Odpowiednio dopasowane meble i dekoracje umożliwią urządzenie pokoju zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Jak dopasować poszczególne elementy?

Wybór modnego wyposażenia

Kupując meble, warto zwrócić uwagę na to, aby całe wyposażenie komponowało się ze sobą kolorystycznie. Ważne jest również to, aby odpowiadało temu samemu stylowi aranżacyjnemu. Jako fotele do salonu w stylu retro i skandynawskim doskonale sprawdzą się tzw. uszaki. Tego typu akcesoria są aktualnie wyjątkowo modne. W pomieszczeniach urządzonych w stonowanych barwach można umieścić szare meble z tej kategorii lub kontrastujące z tłem modele w wyrazistych barwach. Wyjątkowo modnym rozwiązaniem będą również fotele klubowe. Każdy model powinien być spójny z kolorystyką i wyglądem ustawionej w pomieszczeniu sofy. Bez problemu odnaleźć można egzemplarze posiadające różnego rodzaju obicia w wielu kolorach. Osoby urządzające salon w stylu boho mogą zdecydować się na fotele wiklinowe, rattanowe lub podwieszane.

Ozdoby i dekoracje

Jednymi z najczęściej wybieranych ozdobnych dodatków są poduszki dekoracyjne. W tej kategorii odnaleźć można bogatą ofertę różnorodnych przedmiotów, które w atrakcyjny sposób podkreślą unikalny charakter każdego wystroju. Aktualne trendy promują wykorzystanie naturalnych surowców. Dlatego też warto wybierać ozdobne poszewki na poduszki z bawełny, lnu, wełny i włókien bambusowych. W salonach w konwencji skandynawskiej lub loftowej warto umieścić dekoracje w stonowanych barwach. W pomieszczeniach boho doskonale sprawdzą się poduszki z etnicznymi wzorami. Rustykalny salon warto ozdobić dodatkami z motywami nawiązującymi do świata przyrody. Dopasowanie odpowiednich mebli i dobranie do nich atrakcyjnych ozdób może posiadać kluczowy wpływ na estetykę stworzonej aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.