meble skandynawskie

Jak urządzić modne wnętrze w stylu skandynawskim?

Aranżacje w stylu skandynawskim wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wyjątkowy charakter konwencji aranżacyjnej, w której łączy się surowość świata przyrody z przytulnością domowego ogniska podbił serca wielu osób. Pomieszczenia urządzane w tym stylu uważane są również za szczególnie praktyczne. Wyjątkowo istotne jest tu jednak dopasowanie odpowiedniego wyposażenia. Jak wybrać meble skandynawskie do swojego mieszkania?

Naturalne surowce i stonowane barwy

Jedną z cech charakterystycznych skandynawskich wnętrz jest duża ilość dodatków z materiałów naturalnego pochodzenia. Najchętniej wykorzystywanym surowcem jest tutaj drewno. Meble w stylu skandynawskim często posiadają na swojej powierzchni widoczne słoje. W takich aranżacjach często pojawiają się stoliki, krzesła i regały wykonane z surowych lub malowanych na biało drewnianych elementów. Pomieszczenia w tej konwencji powinny być jasne i wywoływać wrażenie lekkości. Warto więc wybierać do nich meble w stonowanych barwach, takich jak odcienie kremowe, szarości i biele. Jednym z popularnych rozwiązań jest umieszczanie w salonach prostych, szarych sof i narożników. Pojawiają się tu również fotele uszaki z grafitowymi obiciami oraz lekkie, drewniane stoły.

Przede wszystkim funkcjonalność

Jasne, skandynawskie wnętrza powinny być również przestrzenne. Bardzo ważne jest w nich więc funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni. W takich aranżacjach wykorzystuje się wiele praktycznych pomysłów. Jednym z nich jest komoda narożna. To przede wszystkim doskonałe rozwiązanie w nieustawnych pomieszczeniach. Umożliwi zaoszczędzenie miejsca poprzez wykorzystanie kąta pokoju. Taka komoda może również okazać się modnym i designerskim pomysłem. Wykonana z jasnego drewna doskonale podkreśli charakter skandynawskiej aranżacji. Zaoferuje również powierzchnię umożliwiającą ustawienie świec i ozdób komponujących się z tym stylem. Warto wybierać meble, które okażą się zarówno modne, jak i funkcjonalne. Estetyczne i praktyczne aranżacje wpłyną korzystnie na samopoczucie domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.