meble ogrodowe

Jak zorganizować kącik dla dziecka w ogrodzie?

Jeśli jesteśmy posiadaczami domku jednorodzinnego lub działki poza miastem, warto zadbać o kawałek trawy, meble ogrodowe, ogródek warzywny i miejsce do grillowania. Latem będzie nam przyjemnie spędzać czas w takim otoczeniu. Nasze dzieci będą szczęśliwe, gdy także im zapewnimy kącik do zabaw na zewnątrz. Jak to zrobić?

Po pierwsze dobór mebli

Meble ogrodowe to zwykle krzesła, sofa i stół. Dzieci mogą siedzieć obok nas lub na kolanach. Nie jest to jednak wygodne zwłaszcza podczas spotkań towarzyskich i spożywania posiłków. Gdy wśród naszych gości znajdują się rodziny z dziećmi, stwórzmy dla swoich pociech miejsce, w którym i ona będzie mogła bawić się z rówieśnikami.

Ogrodowe meble dla dzieci to połączenie wygody, bezpieczeństwa, wyobraźni oraz żywych kolorów. Najczęściej wykonywane są z drewna, a ich zaokrąglone krawędzie nie grożą zranieniem. Większość producentów mebli mocno przykłada się do swojej pracy, a efekt zachwyci nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.

Meble dziecięce mogą przyjąć formę połączonych ze sobą ławek i stolika, siedzisk w kształcie zwierzątek lub bajkowych postaci, a wszystko to pokryte jest farbami w wesołych barwach.

Po drugie dobranie dodatków

Oprócz mebli dla dzieci możemy zadbać o stosowne dodatki, które ogrodowy kącik dla malca uczynią jeszcze bardziej atrakcyjnym.

W ostatnim czasie niezwykle popularną dużą „zabawką” jest trampolina. Podczas gdy w krajach skandynawskich od dawna znalazła stałe miejsce w przydomowych ogrodach, w Polsce dopiero od kilku sezonów cieszy się dobrą sławą. Pociecha może mieć kontakt z ruchem, nie oddalając się zbytnio od domu. To spora dawka aktywności fizycznej, a zarazem świetna zabawa!

Badania naukowe pokazały, dlaczego dzieci uwielbiają się huśtać. Ponoć ma to związek z ruchami wód płodowych w okresie prenatalnym. Ogrodowa huśtawka to świetny prezent dla dziecka! Gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w ogrodzie, możemy ustawić ją na tarasie. Wytrzymała, z dodatkowym zadaszeniem zapewni bezpieczeństwo i możliwość użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.